Dwa w jednymData dodania: 2013-09-12

Jak w poprzednich rozdziałach opisano, płyty grzejne IZOTERMA są promiennikami podczerwieni o zakresie fal długich λmax> 4 μm. Nie tylko nagrzewają one naświetlane miejsce, ale także posiadają właściwości zdrowotne. Promieniowanie podczerwieni jest szeroko stosowane w zabiegach rehabilitacyjnych, szczególnie przy chorobach narządu ruchu. Promieniowanie wnika w głąb skóry ludzkiej i ogrzewa ciało od wewnątrz, w wyniku czego rozszerzają sie naczynia krwionośne, pobudzana jest mikrocyrkulacja krwi i zwiększa sie ukrwienie tkanek. Dobroczynne promieniowanie podczerwieni niweluje bóle reumatyczne, mięśniowe, pourazowe, bóle związane z dyskopatią, kurcze i napięcia mięśniowe. Promieniowanie podczerwone wykorzystywane jest wleczeniu chorób stawowych i zaburzeń krążenia.

Więcej na ten temat opisano w rozdziale „Zimne – stopy, nogi, kolana”

Powyżej przedstawiono wyroby do zastosowań w kościele produkowane przez Zakład Produkcji Urządzeń Grzejnych IZOTERMA.

W celu pogłębienia informacji o wyrobach IZOTERMY zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej:

www.izoterma.com.pl